עזרה ראשונה

קטגוריה: הומאופתיה לכל המשפחה תגובות: איו תגובות

בחינת עדויותיהם של מי שנפצע, נכווה, נעקץ או נקלע לאירוע שעורר בו הלם, או חרדה, מעלה כי שימוש בתרופות הומיאופתיות במהלך הטיפול הראשוני, מפחית את הכאב ומקצר את זמן ההחלמה.

כל מטייל שפוי, בבואו לצאת לטיול אתגרי, מוודא כי תיק העזרה הראשונה שלו מכיל את פד הגזה, חומר החיטוי, המשחה לטיפול בכוויות והמספריים. מטיילים רבים, לא מתפשרים גם על תרופות הומיאופתיות שיקלו ויסייעו במקרי חירום. אם נפצעתם, נכוויתם, או חליתם מסיבה זו או אחרת, מספר תרופות הומיאופתיות בסיסיות למצבי עזרה ראשונה יכולות להקל מאד על מצבים אלה, והן פועלות מהר ובעדינות, ללא תופעות לוואי.

בייחוד הצלת חיים ומניעת נכות, תלויות בפעולות המוקדמות של הגשת הסיוע הרפואי. סיכוייו של הפצוע טובים יותר בכל הקשור לריפוי ולמניעת נזק בלתי הפיך, ככל שמצבו מאובחן בשלב מוקדם יותר והוא מקבל את הטיפול הראוי. קבלת טיפול הומיאופתי מוקדם ככל האפשר ובשלבים הראשונים לאחר הפציעה, בשילוב עם הטיפול הרפואי הנדרש, יסייע למנוע סיבוכים והחמרות במצבו של הנפגע ויביא לריפוי עדין ומהיר. ההומיאופתיה מציעה כלים מעשיים שמסייעים במצבי חירום חריפים ובעלת ערך עצום בסיוע בהחלמה מניתוחים, שברים, נקעים, כוויות, טיפול בטראומה נפשית ופיסית לאחר תאונה ועוד.

במה כדאי להצטייד כשיוצאים לשטח?

כמובן שהרצוי הוא להתייעץ עם ההומיאופת לפני נטילת תרופה כלשהי, אך יש מספר תרופות שכדאי בכל מקרה לשמור בהישג יד, למקרה של תאונה, חבלה, או טראומה:

Arnica – התרופה הראשונה שצריך לתת אחרי חבלה, תמנע כאבים ודימומים. יעילה מיד אחרי פציעות טראומטיות, שימוש יתר באיבר, נקעים ומתיחות. עוזרת למנוע תוצאות חמורות של הלם אחרי חבלה מתאונה וכן במצבים של הלם נפשי. יעילה לטיפול בכוויות, בחבלות יבשות, סימנים כחולים נפיחות, בעיקר לפצעים סגורים ולא לפצעים פתוחים עם דימום חיצוני.
Aconite – יעילה במצבים של שוק עצבי, או כשיש תגובה של יובש, חום בוער, הראש חם וכואב, הפנים אדומות, דופק חזק, תכוף ומכווץ, חוסר שקט, כאבים חזקים, פאניקה ופחד מהמוות (אחת התרופות הראשונות שנותנים לנפגעי הלם ובהלה באירוע טרור, רעידת אדמה וכו').
Ledum – תרופה אקוטית לנשיכות עקיצות ופציעות באזורים הקרובים לעצבים. מתאימה גם לפציעות חדירה אחרות. אנטידוט לרעל ולהכשות רעילות של בעלי חיים ומונעת טטנוס מיד לאחר פציעה.
Calendula – יעילה לטיפול בכוויות דרגה ראשונה, שנגרמו ע"י אש או שמש, וכן לכוויות חיכוך קלות כמו שפשפות. משמשת גם לטיפול בפצעים וחתכים, כאנטיספטית וכקרם הרגעה במקום קורטיזון.
Hypericum – יעילה במקרים של פגיעה עצבית, כאבים חדים, פציעות עמוקות, פציעה או מעיכה של קצות האצבעות. יעילה גם לטיפול ומניעה של טטנוס.
Apis – יעילה לטיפול במקרים של שוק אנפילקטי מעקיצת דבורה, צריבת מדוזה, או עקיצה אחרת שגורמת לנפיחות ולבצקות. בנוסף, במקרים של נפיחות בפנים והלשון, תרופת ה – Apis יכולה להציל מחנק שעלול להיגרם כתוצאה מבצקת מפושטת.
Cantharis – יעילה בטיפול בכוויות, במידה ומשתמשים בתרופה כבר בשלב היווצרות הכוויה, היא תמנע את היוצרות השלפוחיות והדלקת. ניתנת בשימוש אוראלי, או חיצוני כתחליב.
Arsenicum – מיועדת לסייע במצבים של קלקול קיבה, המלווה בהקאות ושלשולים, כתוצאה מהרעלת מזון. מצב אקוטי הדורש שימוש בתרופה זו, יכול להיות מלווה בחרדה, חוסר מנוחה, פחד מפני מוות, או פחד להישאר לבד.
Rhus-t – יעילה לטיפול בפגיעות שנגרמות כתוצאה ממאמץ יתר, פגיעה בגידים וברצועות וכאבים חזקים. המאפיין העיקרי של מי שמתאימה לו התרופה, הוא שבאופן אבסורדי הוא חש צורך לזוז ולנוע למרות הכאב.
Ruta – יעילה במצבים של נקעים, כאבים ודלקות ממאמץ יתר של השרירים, לרבות כאבי גב כתוצאה מהרמת משקל כבד, יעילה במקרים של פגיעה בגידים, ברצועות וברקמות הרכות.

חשוב לציין, תגובת הגוף לתרופה ההומיאופתית תחול תוך דקות ספורות, עד שעות ספורות. מהירות התגובה תלויה בסוג הפציעה. מידע זה הוא בגדר המלצה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ עם הומאופת ו\או טיפול רפואי .

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>