שאלות נפוצות בנושא הומאופתיה לנשים

קטגוריה: בריאות האישה תגובות: איו תגובות

אני סובלת מכאבי מחזור נוראיים למרות שאני לוקחת גלולות. יש להומאופתיה מה להציע?

ראשית האם את נמצאת במעקב גניקולוגי? את עושה אולטרסאונד ווגינלי מידי פעם?במקרים מסויימים שווה לדעת מה הסיבה לכאבים, אם כי הסיבה לא תמיד נראית לעין… כ 10%-15% מהנשים סובלות מכאבים עזים בווסת המפריעים לשגרת החיים התקינה. ישנן שתי צורות של כאבי מחזור- ראשונית או משנית. הצורה הראשונית אופיינית לנשים צעירות ונערות, מתחילה כשנה- שנתיים לאחר קבלת המחזור הראשון ועד שנות ה 20 המוקדמות. הצורה המשנית עלולה להופיע בכל גיל בעקבות בעיות גינקולוגיות מסוימות. כאבי מחזור קשורים לשינויים הורמונליים הקורים בעת המחזור. הגוף יוצר עודפי תרכובות כימיות הנקראות פרוסטגלנדינים המגבירות את התכווצויות הרחם במחזור. הטיפול הקונבנציונאלי הוא ע"י נוגדי כאבים שפועלים להפחית את רמת הפרוסטגלנדינים, כגון נורופן, אדויל, אקמול ונקסין. או בגלולות למניעת הריון. הגלולות "מסדירות את המחזור ומפחיתות את הכאבים". אני כהומאופתית לא אוהבת את השימוש במשככי כאבים כי הם מפריעים לך להקשיב לגוף שלך ואת עלולה להעמיס עליו יותר מידי פעילות כשהדבר הנכון ביותר הוא לנוח. וגם השימוש בגלולות, במיוחד עבורך הוא בעייתי מאוד כי גלולות מדכאות את המערכת ההורמונאלית והרבה בעיות עלולות לצוץ עם הפסקתן- כמה שנים את לוקחת גלולות? העובדה שיש לך כאבי מחזור למרות שאת לוקחת גלולות מצביעה על רגישות במערכת המין או במערכת ההורמונאלית. הגלולות אולי מקלות על הכאבים אך למעשה מגדילות את החוסר איזון במערכות אלו. אני ממליצה לך בחום לגשת לטיפול הומאופתי , טיפול נכון יעזור לך להגיע לאיזון והכאבים ייעלמו אבל בצורה הדרגתית ולא בבת אחת. כי ההומאופתיה מביאה לריפוי ולא לדיכוי של סימפטומים.

אני סובלת מכאבי מחזור אבל אצלי הבעיה יותר מורכבת כי זה בגלל אנדומטריוזיס, אני מנסה להיכנס להיריון כבר שנה וחצי ועכשיו אבחנו אצלי את הבעיה הזו שגם גורמת לבעיית פיריון. האם יש להומאופתיה איך לעזור לי?

באיזו דרגת חומרה מוגדר האנדומטריוזיס? האם סבלת מכאבי מחזור כל השנים? ואם לא , האם קרה משהו מיוחד בתקופה בה החלו כאבי מחזור? אלו רק חלק מהשאלות שבוודאי תישאלי בראיון הומאופתיה. להומאופתיה השפעה נפלאה על המערכת ההורמונלית ובכלל על גוף האדם…לי באופן אישי יצא לראות כמה מקרים מרגשים של היריון ספונטני לאחר שנים של טיפולים והאושר הוא כמובן גדול. אנדומטיוזיס היא פתלוגיה בה תאי רירית רחם "מתפשטים" בחלל הבטן ואף במקומות אחרים בגןף ובזמן ווסת מדממים , התוצאה היא כאבים עזים במהלך המחזור ואחריו, כאבים בעת קיום יחסי מין ובמקרים רבים נוצרת גם בעיית פיריון בגלל צסטות והידבקויות שמונעות אם המפגש של הביצית והזרע. אנדומטריוזיס היא מחלה מוזרה שאף אחד עדיין לא פיענח וגילה מהם גורם לה. ה"טיפול" הוא אבסורדי לדעתי- טיפול בגלולות כדי לדכא את המחזור, גלולות עם תופעות של גיל המעבר, כניסה להיריון(קצת קשה…) או ניתוח לפרסקופיה. אלו הפתרונות הקונבנציונאליים. אך אל דאגה, כפי שלגוף יש יכולת לייצר תאים מיותרים ולבנות רקמות מיותרות, בתהליך ריפוי תהיה לגוף גם היכולת להרוס אותם. ישנם מקרים בהם אין מנוס מניתוח לפרסקופיה. בכל אופן מומלץ מאוד לנסות טיפול הומאופתי ואולי לפתור את הבעיה מן השורש וליהנות מהיריון ספונטני ובריא.

בבדיקה גינקולוגית התגלתה לי קנדידה. וכבר שנים אני סובלת מזה. לאחרונה גם הופיע לי גרד בפי הטבעת. לקחתי כמה סוגי אנטיביוטיקה ושום דבר לא עזר. מה אפשר לעשות?

קנדידה היא סוג של פטרייה הקיימת באופן נורמלי במעיים של כל אדם, כאשר אוכלוסיית חיידקי המעיים (פלורת המעיים) תקינה ומערכת החיסון מתפקדת כראוי, ישנו איזון חיובי והקנדידה אינה מורגשת. ישנם מקרים בהם ישנו גידול מופרז של הפטרייה ופלורת המעיים לא מצליחה להגן על הגוף מפניה ואז עלולים להופיע תסמינים רבים, ולא רק במערכת העיכול. התסמינים יכולים להופיע המערכות שונות בגוף והם משתנים בהתאם לנטייה ולרגישות של כל אישה.

מנקודת מבט הומאופתית הידבקות בקנדידה משמעותה היא היחלשות של המערכת החיסונית כתוצאה משימוש יתר באנטיביוטיקה או סטרואידים, תזונה עטירת סוכרים, גלולות למניעת היריון ועוד.במקרה שלך כמו במקרים רבים אחרים השימוש באנטיביוטיקה רק מגביר את הבעיה. מטרת הטיפול ההומאופתי היא חיזוק המערכת החיסונית והגברת החיוניות על מנת שהגוף יוכל להתמודד מול הפטרייה הטורדנית. קיים ניסיון רב בהומאופתיה קלאסית עם נשים הסובלות מתופעות פטריית הקנדידה. הטיפול הניתן בהומאופתיה קלאסי מותאם במיוחד עבור כל אשה ואשה בהתאם לאופי ולמאפייני הבעיה ולתסמינים מהם היא סובלת.

בפרקטיקה ההומאופתית קיימות כ3000 תרופות הומאופתיות (רמדיס) שונות אשר כל רמדי מופקת מחומר אחד שמקורו בטבע. לכל אישה מותאמת רמדי הומאופתית אחת בלבד זו המתאימה ביותר עבורה ע"פ מכלול התופעות שמהן היא סובלת. לתרופה ההומאופתית אין תופעות לוואי והיא בטוחה לשימוש.

אני בשבוע 16 להיריון ועדיין סובלת מבחילות נוראיות וחולשה כללית, שמעתי שטיפול הומאופתי יכול להקל על הבחילות, תוכלי לפרט?

בשונה מתרופות שונות שמטרתן להקל באופן נקודתי על סימפטומים כאלו ואחרים במהלך ההריון, התרופה ההומיאופתית מיועדת בראש ובראשונה לאפשר לך נגישות טובה יותר אל אותם מקורות אנרגטיים שטמונים בגופך. הומיאופתיה קלאסית היא אחת השיטות היחידות שבאמצעותן ניתן לטפל באישה במהלך ההיריון, מבלי לגרום לתופעות לוואי או לנזק לעובר. יתרה מכך, הטיפול ההומאופתי באישה ההרה, מגביר את סיכוייה לחוות לידה טבעית וזורמת יותר, ללא התערבות מכשירנית. הגישה ההומיאופתית לוקחת בחשבון כי לכל אדם צורת הביטוי האישית שלו למחלות ולסימפטומים ולכן כל אישה תקבל תרופה שונה, בהתאם למצבה הפיזי והנפשי. לבד מההקלה בסימפטומים, כתוצאה מהטיפול ההומאופתי את תרגישי יציבה יותר מבחינה רגשית, מצב רוחך ישתפר וכן גם חיוניותך הכללית.

חשוב לציין שגם בחדר הלידה עצמו, השימוש בתרופות הומיאופתיות בעיתוי הנכון יכול לעשות את ההבדל בין לידה ארוכה ומייסרת שסופה בוואקום או מלקחיים, לבין לידה טבעית וזורמת יותר

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>