שאלות נפוצות על טיפול במחלות כרוניות

קטגוריה: הומאופתיה לכל המשפחה תגובות: איו תגובות

האם ניתן לרפא אסטמה ממקור אלרגי בעזרת ההומאופתיה?

יש בהומאופתיה מקרים רבים של ריפוי מאסטמה, ריפוי מן השורש בו המטופל ללא התקפים וללא שימוש קבוע בתרופות(ונטולין, בודיקורד וכו'). יש לציין שבמהלך הטיפול ההומאופתי הורדת התרופות הקונבנציונאליות מתבצעת בהדרגה ובהתייעצות עם רופא , רק לאחר שבריאותו של הילד השתפרה וההתקפים פחתו או נעלמו.

בעוד שהרפואה הקונבנציונאלית מדחיקה את שרשרת התגובות הטבעיות של הגוף, הרי שההומיאופתיה מעוררת אותן ,ההומאופתיה למעשה מעוררת את כוחות הריפוי הטבעיים של הגוף וגורמת לו להגיב בצורה בריאה ונכונה. .ההומאופתיה שואפת לרפא את הנטייה האלרגנית לטווח הרחוק ולא מטפלת רק בהתקף אלרגני אחד או במניעה לעונה אחת, כלומר: הצלחה בטיפול באלרגיה או באסטמה תיחשב מצב בו ההתקפים פוחתים בתדירותם ובעוצמתם עד שנעלמים לגמרי, כמו כן גם מצבו הכללי של המטופל וחיוניותו צריכים להשתפר בעקבות הטיפול.

כחלק מהטיפול המונע, הרפואה הקונבנציונאלית ממליצה לחולים האלרגניים להימנע מהחשיפה לגורם האלרגני , הבעיה היא שאצל חולים אלו קשה ולפעמים אף בלתי אפשרי לזהות מהו הגורם האלרגני ויותר מכך ישנם גורמים אלרגנים שלא ניתן להימנע מהם כמו למשל ימי חמסין בהם האוויר רווי בחלקיקי חול… וכאן מצוי יתרונה הגדול של ההומאופתיה שלא מנסה להתגונן מול הגורם האלרגני אלא מרפאית את הנטייה האלרגנית ומחזקת את מערכת ההגנה של גוף האדם על מנת שיכול להדוף את הגורם האלרגני.

אני מרגישה מאד עייפה וחסרת אנרגיות. בבדיקות דם הסתבר שאני אנמית. יש להומאופתיה דרך לעזור בעניין?

כן, להומאופתיה יש מה לעשות בעניין. ייחודה, של ההומאופתיה הקלאסית הוא שהיא מחזקת את מערכת ההגנה הטבעית של הגוף ומעלה את רמת החיוניות. בשיטות טיפול אחרות העוסקות בתזונה בוודאי המליצו על תוספי ברזל למיניהן, אבל אם יש קושי בספיגה או בעיה אחרת המעידה על חוסר איזון הגוף לא יצליח לנצל את תוספי הברזל, והחולשה תמשיך להתקיים.

ההומאופתיה משיבה את הגוף לאיזון כך שכל התפקודים, בכל הרמות הפיסית המנטלית והרגשית, עובדים בהרמוניה.
וכאשר המערכות עובדות בהרמוניה , תחושת העייפות מתחלפת בחיוניות גבוהה והגוף יודע להפיק את מה שדרוש לו מתוך המזון או התוספים שהוא מקבל.

בתקופה האחרונה אני מתעוררת בבוקר עם נזלת/ליחה שהרבה פעמים מלווה בסדרת עיטושים. הליחה לפעמים גורמת לי להקיא. זה עובר במהלך היום אך חוזר על עצמו כל בוקר. איך הומיאופתיה יכולה לעזור? ממה להימנע? מה לצרוך?

מטפלים מתחום הרפואה המשלימה בד"כ ממליצים להוריד או להפחית מוצרי חלב, אפשר להפחית אבל לא צריך להיות קיצוניים. ההומאופתיה למעשה אינה עוסקת בתזונה ולכן לא אוכל להמליץ בתחום הזה. לגבי הליחה, העיטושים וההקאות טיפול הומאופתי בהחלט יכול לעזור. העובדה שהסימפטומים שאת מתארת צצו לאחרונה רק מגדילה את הסיכוי לעזור לך.

האם ניתן לעזור בהתמודדות עם עקירה כירורגית של שן בינה? האם יש תכשירים שיסייעו במניעת זיהומים, הפחתת דימומים וכאבים. חשוב לי בעיקר להימנע מאנטיביוטיקה. האם תוכלי להמליץ על תכשירים מתאימים?

ניתן בהחלט להקל על ההחלמה מהעקירה אחרי הניתוח, תרופות הומאופתיות יכולות לסייע במצבים אקוטיים אפילו במקרים של תאונת דרכים קשה, טראומה וכו' אבל אין לי אפשרות להקל מבלי לדעת את הסימפטומים, העיקרון ההומאופתי הוא דומה בדומה מרפא. כלומר: דמיון בין תמונת הסימפטומים של המטופל לבין הסימפטומים שהתרופה מסוגלת לחולל באדם בריא. כדאי שהומאופת/ ית יראה/תראה אותך ביום של העקירה על מנת להתאים תרופה שתאפשר לך החלמה והקלה מהירה. "תכשירים הומאופתים" הם מושג כללי לתרופות הומאופתיות שנמכרות בבתי מרקחת ללא מרשם והם אינן ספציפיות אם את רוצה להיות בטוחה את צריכה אבחון מדויק.

אני סובל כבר כמה שנים מעצירויות ובשנתיים האחרונות יצאו לי גם טחורים, אני עומד לפני ניתוח צריבה ורציתי לבדוק מה בכל זאת אפשר לעשות כדי להימנע מניתוח?

קודם כל הקדמה קטנה למי שלא יודע מהם טחורים: באזור פי הטבעת מצויים כלי דם ורידיים שמסיבות שונות עשויים להתנפח, לגדול, להימתח עד כדי יציאה אל מחוץ לפי הטבעת, לדמם ולהכאיב מאוד – אלו הם הטחורים. הטחורים הם למעשה ורידים נפוחים וגדושי דם שיכולים להוות מטרד קשה וכואב. הסימפטומים יבואו לידי ביטוי בכאב, גרד, אי נוחות וצריבה בפי הטבעת. דימום שניתן לראות לאחר ניגוב או באסלה לאחר היציאה. בזמן התקף טחורים חשוב מאוד לשמור על היגיינה מרובה, שטיפות ומקלחות חוזרות ונשנות. לשתות המון מים בכדי שהיציאות יהיו רכות, קלות וללא מאמץ, להקפיד על תזונה עשירה בסיבים להרבות בסיבים תזונתיים המצויים במזון מלא, בפירות וירקות על קליפתם, שיבולת שועל, ירקות עליים ירוקים ועוד וכמובן להימנע ממאכלים שומניים, מטוגנים וחריפים.

פעילות גופנית מביאה להזרמת דם לכל חלקי הגוף, שיפור סירקולציית הדם וסיוע להסדרת פעילות מערכת העיכול.
שינוי באורח חייך הכולל הפחתת סטרס, תזונה נכונה ופעילות גופנית יכול להקל, למנוע ואף לרפא את הטחורים- הכל תלוי בעומק הפתלוגיה ובדרגת הבריאות הכללית שלך.

אם ניסית כבר לשנות את אורח חייך והטחורים עוד ישנם כדאי שתפנה במהרה לקבלת טיפול הומאופתי. הטיפול ההומאופתי מותאם באופן אישי לכל אחד ואחת ומביא בחשבון את תמונת הסימפטומים הכללית שלך, את דרגת הבריאות שלך ואת אישיותך. הטיפול יעלה את רמת החיוניות שלך ויעודד את כוחות הריפוי הטבעיים המצויים בגופך לפעול בצורה הרמונית ומאוזנת יותר ובכך לסייע לך בהחלמת הטחורים וריפוי העצירות הכרונית, כאמור אני ממליצה במקרה שלך לשלב תזונה נכונה ופעילות גופנית עם טיפול ההומאופתי

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>