על תהליך הטיפול

הקליניקה נמצאת במרכז תל אביב ובנס ציונה. מספר הפגישות והתדירות שלהן משתנה מאדם לאדם ותלוי בסוג הבעיה ובצרכים האישיים של כל אחד. תקופת הריפוי משתנה בהתאם לעומק הפתולוגיה, רמת הבריאות, גיל המטופל, אורח חייו ואופי המחלה. תינוקות וילדים מגיבים מהר מאוד לטיפול הומאופתי ואילו אצל מבוגרים התהליך הוא קצת יותר איטי ותלוי ברמת הבריאות ובכמות התרופות הקונבנציונליות שהם נוטלים. במחלות כרוניות המלוות את האדם שנים רבות קצב הריפוי הוא איטי יותר ויכול לקחת חודשים עד שנים. ואילו במחלות אקוטיות שמהלכן הוא אלים אך קצר יותר משך הריפוי יכול להיות כמה שעות ואף דקות.

הורים לילדים שמטופלים באופן קבוע בהומאופתיה מגדירים את הריפוי ממחלות אקוטיות כפלא

מה כולל האבחון ההומאופתי?

המפגש ההומאופתי הראשון אורך כשעה וחצי עד שעתיים ומטרתו היא אבחנה והתאמת תכנית טיפול אישית. בראיון ההומאופתי אני אוספת כל פיסת מידע שתאפשר לי להבין את כל הגורמים הלוקחים חלק ומשפיעים על מצב בריאותכם. מהם הרגלי החיים, אילו תרופות אתם לוקחים, האם היו ניסיונות טיפול קודמים, היסטוריה רפואית, מה מקל ומה מחמיר את הסימפטומים שלכם.

מהם המאפיינים האישיותיים, התנהגותיים, האם יש קשיים מנטאליים, מצבי רוח או פחדים… בתום האבחון הראשון אני מתאימה לכם או לילדכם באופן אישי תרופה הומאופתית עפ"י מכלול המאפיינים והסימפטומים הפיסיים, הרגשיים והמנטליים שציינתם. בנוסף לטיפול התרופתי אני מציידת אתכם בטיפים ובהנחיות אישיות שמטרתם לסייע בהצלחת הטיפול, ראו הנחיות כלליות לטיפול הומאופתי לדוגמא. התאמת התרופה הראשונה היא רק תחילת התהליך.

בהמשך המפגשים יתקיימו אחת לחודש וחצי- חודשיים, למשך כשעה, במפגשים האלו אני בוחנת את התגובות והשינויים שחלו בכם בעקבות הטיפול ההומאופתי ומחליטה על אופי הטיפול התרופתי הבא. בין מפגש למפגש אני מצפה לראות שיפור במצבו הפיזי והנפשי של המטופל, לא רק בהקשר לבעיה איתה עליה התלונן אלא גם התחזקות, עליה בחיוניות, שיפור במצב הרוח והתמודדות טובה יותר עם משברים, השפעות חיצוניות ומחלות אקוטיות. המטופל עובר תהליך ריפוי שלם המשפיע על כל מהלך חייו במישורים שונים.!!! במשך התהליך חשוב ביותר שתיידעו אותי בכל מצב הדורש טיפול תרופתי אחר ובעיקר במצבים אקוטיים של מחלות חום ודלקות כי במצבים כאלו יתכן שתזדקקו לתרופה אחרת ספציפית למצב האקוטי. כאמור במצבים אקוטיים התרופה תשפיע תוך כמה דקות- כמה שעות. במקרים הכרוניים, תוך חודש חודשיים ניתן לראות שיפור ראשוני אבל החלמה מלאה תיקח כמה חודשים, ובמקרים של מבוגרים שמקבלים הרבה תרופות אחרות- זה יכול לקחת גם כמה שנים.

במשך כל התהליך אני מלווה ועומדת לרשותכם בכל שאלה.

באיזה סוג של בעיות אפשר להיעזר בהומאופתיה ובאיזו דרגת חומרה?

הומאופתיה יכולה לרפא מצבים אקוטיים, אפילו פציעות – ממש כשם שהיא מטפלת בתסמונות ובעיות כרוניות וקשות. ההומאופתיה מטפלת במגוון רחב של בעיות בתינוקות, ילדים, מבוגרים ועד גיל הזהב. רבים מגיעים להומאופתיה כגלגל הצלה אחרון במחלות שהוגדרו ע"י הרפואה הקונבנציונאלית כחשוכות מרפא ש"צריך ללמוד לחיות איתן".

הטיפול ההומאופתי מחזק את מערכת ההגנה הטבעית ועוזר בהתמודדות מול גורמי מחלה(וירוסים, חיידקים, פטריות). לתרופות ההומאופתיות יכולת השפעה עמוקה מאוד גם על הצד הרגשי והמנטלי ולכן הטיפול ההומאופתי מסייע גם בטיפול בדיכאון וחרדה, משפר את היציבות הרגשית, את הריכוז, את ההישגים.

בעיות נפוצות שטיפלתי בהם בהצלחה באמצעות ההומאופתיה:

מערכת חיסון

חיזוק המערכת החיסונית, שפעת, מחלות ויראליות, הרפס, דלקות גרון, אלרגיות.

מערכת העצבים

הפרעות שינה ואינסומניה, כאבי ראש ומיגרנות, טיקים, כוראה.

מצבים מערכתיים

תסמונת העייפות הכרונית, פיברומיאלגיה, אלרגיות, קנדידה.

מערכת העיכול

עצירות, שלשול, אולקוס, קרוהן וקוליטיס – מחלות מעי דלקתיות, כאבי בטן, תסמונת המעי הרגיז, גזים, תולעי מעיים, טחורים, צרבות, טפילי מעיים ומזהמים, קנדידה.

מערכת הנשימה

אסטמה, סינוסיטיס, שיעול כרוני, ליחה כרונית, ברונכיטיס.

מערכת העור

פריחות, אקזמה, סבוריאה, אורטיקריה, פסוריאזיס

בעיות רגשיות

עצבות, דיכאון פחדים וחרדות , בעיות הרטבה.

בעיות מנטאליות

הפרעות קשב וריכוז, בעיות זיכרון.

את הניסיון הרב ביותר צברתי בטיפול בתינוקות, ילדים ונשים

תינוקות וילדים

נזלת כרונית, שיעול, אסטמה, דלקות אוזניים חוזרות, דלקות עיניים, גזים, שלשולים, עצירות, בעיות עור, אקנה , בעיות בבקיעת שיניים, בעיות התנהגות, פרדים וחרדות, בעיות שינה, הפרעות אכילה, בעיות גדילה, הפרעות קשב וריכוז ועוד…

נשים

פטריה וגינלית, דלקות חוזרות בדרכי השתן, כאבי מחזור, מחזור לא סדיר, PMS – תסמונת קדם וסתית, תופעות גיל מעבר , בעיות פוריות היפוך עובר, ולווי בהיריון ולידה, דיכאון לאחר לידה